تحقق 8/18 درصد اهداف چشم انداز 20 ساله پتروشیمی در 3 سال گذشته

تحقق 8/18 درصد اهداف چشم انداز 20 ساله پتروشیمی در 3 سال گذشته
بر اساس اعلام شرکت ملی صنایع پتروشمی، حجم سرمایه گذاری انجام شده در بخش پتروشیمی از سال 84 تا پایان سال گذشته 9 میلیارد و 400 میلیون دلار بوده است.
 به گزارش خبرنگار شانا، حجم سرمایه گذاری در سه سال گذشته نشان می دهد بیش از 8/18 درصد از اهداف برنامه چشم انداز 20 ساله کشور در بخش پتروشیمی که مشتمل بر سرمایه گذاری 50 میلیار دلاری در صنعت پتروشیمی است، محقق شده است.

البته به منظور رسیدن به اهداف چشم‌انداز 20 ساله کشور در صنعت پتروشیمی که کسب مقام نخست این صنعت از نظر ارزش تولیدات در منطقه است، نیاز به حمایت های جدی دولت از طرح‌های این صنعت در جهت تامین نیازهای مالی وجود دارد، زیرا هم اکنون عربستان به عنوان رقیب ایران در این عرصه، نزدیک به 129 میلیارد دلار سرمایه گذاری را در این صنعت پیش بینی کرده است.

همچنین قرار است تا پایان برنامه چهارم توسعه سرمایه گذاری های صورت گرفته در برنامه چهارم رادر صنعت پتروشیمی به 6/12 میلیارد دلار و 33 هزار میلیارد ریال برسد که این رقم سرمایه گذاری برای اجرای 30 طرح مشارکتی، خصوصی و دولتی درنظر گرفته شده است.

پیش بینی شده است در برنامه پنجم توسعه نیز 4/18 میلیارد دلار و 53 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی انجام شود که در قالب آن نزدیک به 20 میلیون تن به ظرفیت تولید این صنعت در کشور افزوده می شود.

۴ اسفند ۱۳۸۷ ۰۷:۵۹
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۷۹۷
کد خبر : ۱۵۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید