با انتشار فهرست 100 شرکت برتر ایران اعلام شد شرکت ملی صنایع پتروشیمی سومین شرکت برتر ایران

با انتشار فهرست 100 شرکت برتر ایران اعلام شد
شرکت ملی صنایع پتروشیمی سومین شرکت برتر ایران
شرکت ملی صنایع پتروشیمی در میان 100 شرکت برتر ایران در سال مالی 86 از سوی سازمان مدیریت صنعتی ایران، به جایگاه سوم دست یافت.
 به گزارش شانا، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، شرکت ایران خودرو، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت سایپا و بانک ملی ایران پنج شرکت اول فهرست 100 شرکت برتر ایران هستند که بر اساس شاخص های مالی سال 86 سنجیده شده اند.

این شرکت ها بر اساس شاخص های اندازه و رشد شرکت، سودآوری و عملکرد، صادرات، شاخص های نقدینگی، بدهی و شاخص های بازار مقایسه و رتبه بندی می شوند که شرکت ملی صنایع پتروشیمی با یک پله صعود نسبت به سال 85 در جایگاه سوم ایستاد.

13 شرکت اول این فهرست حدود 51 درصد جمع فروش صد شرکت را تشکیل می دهد که نشان دهنده درجه تمرکز در وضعیت شرکت های بزرگ ایران است.

همچنین در فهرست 100 شرکت برتر کشور و در میان شرکت های پتروشیمی، شرکت پتروشیمی بندر امام در رتبه 14، شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در رتبه 23، شرکت پتروشیمی برزویه در رتبه 33، شرکت پتروشیمی مارون در رتبه 43، شرکت پتروشیمی امیرکبیر در رتبه 45 و شرکت پتروشیمی اراک در رتبه 49 قرار گرفتند و بیشترین صعود مربوط به شرکت پتروشیمی مارون است که با ارتقای قابل توجه 84 رتبه ای از رتبه 127 در سال مالی 85 به رتبه 43 در سال مالی 86 ارتقا یافت.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی در رتبه بندی 100 شرکت برتر جهان هم اکنون حائز رتبه 45 جهان است.

بر اساس این گزارش، این شرکت در میان رتبه بندی 100 شرکت برتر کشور در سال مالی 85 مقام چهارم را داشت.

۳ اسفند ۱۳۸۷ ۰۹:۱۶
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۸۶۴
کد خبر : ۱۵۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید