به همت پژوهشگران پژوهش و فناوری پتروشیمی سامانه کالیبراسیون MFCهای شرکت Brooks راه‌اندازی شد

به همت پژوهشگران پژوهش و فناوری پتروشیمی سامانه کالیبراسیون MFCهای شرکت Brooks راه‌اندازی شد
پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی موفق شدند برای نخستین بار در کشور، سامانه کالیبراسیون MFCهای ساخت شرکت Brooks هلند را راه‌اندازی کنند.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری، سرپرست امور فنی و مهندسی شرکت پژوهش و فناوری (مرکز تهران)گفت، با توجه به تحریم سامانه‌های تنظیم‌کننده دستگاههای MFC و سرباز زدن شرکت سازنده از راه‌اندازی آن، مهندسین شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز تهران با استفاده از تخصص‌های داخلی برای نخستین بار در کشور این سامانه را راه‌اندازی کردند.

مهندس "عبدالامیر اسلان‌زاده" با اشاره به کاربرد دستگاههای MFC برای اندازه‌گیری جریان گازها در دستگاههای تحقیقاتی و آزمایشگاهی و اهمیت دقت این دستگاهها در آزمایشگاهها افزود، از آنجاکه انجام مکرر فعالیتهای آزمایشگاهی موجب خارج شدن MFC  از کالیبره می‌شود برای ممانعت از  بروز خطا در آزمایشها، وجود سامانه ‌ای که بتواندMFC  ها را مجدداً تنظیم و کالیبره کند، ضروری است. 

به گفته اسلان‌زاده سامانه جدید دارای پنج دستگاه کالیبراتور است که می‌تواند خدمات کالیبراسیون را بر روی MFC های گازی در مقیاسهای200- 0، 450-0 ، 1200-0 ، 3500- 0، 12000-0 میلی لیتر در دقیقه با دقت عمل %7/0 ارائه دهد .

وی افزود سامانه جدید می‌تواند MFCهای شرکتBrooks  هلند را کالیبره کرده و اطلاعات کالیبراسیون را برای 10 نوع گاز مختلف در هر MFC ذخیره کند.

رییس امور فنی و مهندسی شرکت پژوهش و فناوری مرکز تهران خاطر نشان کرد این گروه در حال طراحی  نرم افزاری است که روی همین سامانه نصب خواهد شد و توانائی کالیبره کردن MFC های غیر از شرکت BROOKS را مانند MFC های شرکتهایSIMENS , BRONKHORST, ALFA , YOKOGAWA , SUZUKI  و غیره را نیز خواهد داشت.

۲۲ دی ۱۳۸۷ ۱۶:۱۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲,۷۳۴
کد خبر : ۱۳۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید