معرفی سایت رسمی فدراسیون خوردگی اروپا

پایگاه اینترنتی www.efcweb.org سایت رسمی فدراسیون خوردگی اروپا بوده و از بخش‌های متنوع و مفیدی برای مهندسین و فعالان در زمینه خوردگی تشکیل شده است. در این جا تا حد امان سعی می‌شود قسمت‌های مفید و کلیدی این پایگاه معرفی گردند.

EFC فدراسیونی مرتبط با بیش از30 انجمن در زمینه خوردگی در 25 کشور در اروپا و نقاط مختلف جهان می‌باشد که با توجه به قرارگرقتن آنها در کنار یکدیگر باعث ایجاد جامعه‌ای با بیش از 25000 مهندس و محقق خوردگی می‌شود. این ارتباط باعث پیشرفت علم خوردگی و حفاظت مواد به وسیله ترویج همکاری در اروپا و همکاری‌های بین‌المللی شده است. این گروه علمی با بهره‌گیری از دهه ها تلاش و تجربه متخصصین در سراسر دنیا،‌ در هر صنعت و حوزه‌ای در خصوص حفاظت سازه‌ها وارد عمل شده است.

با ورود به صفحه اصلی می‌توانید از تاریخ،‌ محل برگزاری و موضوع سمینارهای مهم و عنوان کارگاه‌های آموزشی و محل و تاریخ برگزاری آنها اطلاعاتی کسب کنید و با کلیک بر روی هر یک از

گزینه‌ها به اطلاعات بیشتری دسترسی پیدا کنید.

این پایگاه شامل بخش‌های مختلفی از جمله بخش‌های کاری (Working Parties)، ساختار فدراسیون (Structure)، رویدادها (Events)، پیشنهادات (Offers)، انتشارات (Publication)، خبرنامه EFC، جوایز EFC (EFC Awards)، روابط بین‌المللی (International Relations)، ارتباط آنلاین خوردگی (Corrosion Online)، درباره EFC (About EFC)،  خدمات برای اعضا (Service for Members)،‌ آرم یا نشانه (Imprint)، نقشه سایت (Sitemap) و تماس (Contact) می‌باشد.

بخش‌های کاری (Working Parties)

با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید به اطلاعاتی در زمینه بخش‌های کاری و تعداد آنها دسترسی پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لازم است فقط بر روی هر یک از آنها کلیک کنید که با وارد شدن به هر بخش می‌توان اطلاعاتی در زمینه فعالیت‌ها، سمینارها، مقالات، گزارشات و مجموعه‌های منتشر شده کسب کرد. این انجمن یا فدراسیون شامل 20 زمینه فعالیت مختلف می‌باشد از جمله می‌توان به خوردگی و جلوگیری از تشکیل رسوب،‌ خوردگی به وسیله گازهای داغ و محصولات احتراق،‌ خوردگی در صنایع هسته‌ای،‌ شکست ناشی از محیط، پوشش و مهندسی سطح، ‌آموزش خوردگی و کاربرد کامپیوتر،‌ روش‌های شیمیایی و فیزیکی آزمون‌های خوردگی،‌ خوردگی دریایی، خوردگی میکروبی، خوردگی در پالایشگاه‌ها، خوردگی در صنایع خودرو، حفاظت کاتدی، خوردگی و سایش، خوردگی پلیمرها و خوردگی در سامانه‌های آب آشامیدنی اشاره کرد.

ساختار فدراسیون (Structure)

با ورود به این بخش می‌توان به اطلاعاتی در رابطه با نحوه سازمان‌دهی و ساختار EFC دسترسی پیدا کرد. این بخش خود شامل قسمت‌های مختلفی می‌باشد که عبارتند از: اعضاء انجمن، ‌بخش‌های کاری، دبیرخانه، هیأت مدیره، بخش مدیریت، کمیته مشاوره علم و تکنولوژی که با کلیک بر روی هریک شما می‌توانید به اطلاعات جامع‌تری دسترسی پیدا نمایید.

رویدادها (Events)

با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید به اطلاعاتی در زمینه سیمنارها، دوره‌های آموزشی و جلسات دسترسی پیدا کنید که برای کسب اطلاع بیشتر لازم است فقط بر روی هر رویداد کلیلک کنید.

پیشنهادات (Offers)

 در این بخش در رابطه با مزایا و نحوه عضویت و همکاری با EFC می‌توانید اطلاعاتی به دست آورید.

انتشارات (Publication)

همان‌طور که می‌دانید با ورود به این بخش می‌توانید از انتشارات و تازه‌های نشر EFC اطلاع کسب کرده و با کلیک بر روی هریک به اطلاعات جامع‌تری دسترسی پیدا کنید.

خبرنامه EFC

با ورود به این بخش شما می‌توانید به خبرنامه‌های EFC که توسط انستیتو مواد و کانی‌ها و معدن کاران لندن چاپ می‌شود دسترسی پیدا کنید که با کلیک بر روی هر یک از خبرنامه‌ها می‌توانید اطلاعاتی در مورد اخبار و اطلاعات خبرنامه کسب کنید.

جوایز EFC (EFC Awards)

با توجه به عنوان این بخش شما به راحتی می‌توانید دریابید که EFC سه نوع جایزه مختلف به علاقمندان این رشته اعطا می‌نماید.

 European Corrosion Meal

 Kurt Schwabe Prize

 Cavallaro Medal

روابط بین‌المللی (International Relations)

این بخش اطلاعاتی در رابطه با نحوه همکاری با انجمن و مجامع علمی از انجمن خوردگیNACE International،‌ سازمان خوردگی جهانی (WCO( و انجمن بین‌المللی الکتروشیمی (ISE) ارائه می‌دهد.

 ارتباط آنلاین خوردگی (Corrosion Online)

 در این بخش شما با کلیک بر روی هر یک از گزینه‌های موجود که مجامع و انجمن‌های علمی در زمینه خوردگی را نشان می‌دهد به صورت آنلاین وارد پایگاه اینترنتی دیگری در زمینه خوردگی ‌می‌شوید.

ßبرگرفته از مجله زنگ انجمن خوردگی ایران

۲۴ آذر ۱۳۸۷ ۱۳:۳۵
تعداد بازدید : ۲,۱۴۶
کد خبر : ۱۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید