عزم NPC برای برای توسعه دانش های فنی راهبردی فرآیند

عزم NPC برای برای توسعه دانش های فنی راهبردی فرآیند

 

شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران در سه شاخه توسعه دانش فنی MTO ،PDH و نیز ACN مشارکت و همکاری های دو جانبه خود را با جدیت ادامه خواهند داد.

به گزارش نیپنا؛ بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درراستای تولید، بومی سازی و تجاری سازی دانش فنی مورد نیاز صنعت پتروشیمی، صبح امروز (سه شنبه 9 دی ماه) از پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران بازدید کرد.

در جریان این بازدید، مقرر شد شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و پژوهشگاه پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران ، در سه شاخه تولید و توسعه دانش فنی  MTOتبدیل متانول به الفین های سبک، PDH تبدیل پروپان به پروپیلن و نیز ACM ادامه زنجیره ارزش اکریلونیتریل مشارکت و همکاری های دو جانبه داشته باشند.

برپایه این گزارش، طرح‌های جهش دوم و سوم پتروشیمی که با استراتژی استفاده از خوراک گاز طبیعی تعریف شده بودند، برای نخستین بار در کشور با هدف تولید محصولات با ارزش میانی و پایین‌دستی اجرا شد.

در ادامه تعریف پروژه های با محوریت تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی ، طرح‌هایی در ۴ زنجیره متانول، پروپیلن، ‌بنزن و اتیلن در دست طراحی و اجرا است. برخی از این طرح‌ها در قالب جهش سوم صنعت پتروشیمی تا سال ۱۴۰۴ و برخی از آنها تا سال ۱۴۰۶ به بهره‌برداری خواهند رسید.

به طور کلی، دانش فنی این طرح‌ها با کمک شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی تولید یا اخذ می شود که پیشران و رونق دهنده صنایع پایین‌دستی پتروشیمی خواهند بود و محصولات تولیدی در این زنجیره‌ها، خوارک صنایع پایین‌دستی را تامین خواهد کرد.

۹ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۵۵
تعداد بازدید : ۳۳۰
کد خبر : ۱,۱۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید