نشست کمیته کاتالیست صنعت نفت برگزار شد

دومین نشست کمیته کاتالیست صنعت نفت با حضور کارشناسان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، شرکت ملی پالایش و پخش، شرکت ملی گاز، وزارت نفت و پژوهشگاه صنعت نفت در دفتر مرکزی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برگزار شد.

دومین  نشست کمیته کاتالیست صنعت نفت با حضور کارشناسان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، شرکت ملی پالایش و پخش، شرکت ملی گاز، وزارت نفت و پژوهشگاه صنعت نفت در دفتر مرکزی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، هدف از برگزاری این نشست که در روز شنبه 27 مهر ماه برگزار شد، شناسایی اولویت‌ها برای تولید تجاری کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت نفت عنوان شده است.

شاخص‌های اولویت‌گذاری برای تولید تجاری کاتالیست‌ها از جمله میزان مصرف، انعطاف‌پذیری، خط تولید، اهمیت استراتژیک کاتالیست‌ها، تحقیق و توسعه و موضوعات حقوقی، سابقه و برنامه‌های پژوهشی و توافق بر سر زمان و موضوع جلسه بعدی از جمله محورهای این نشست بود.

در این نشست در مورد ثبت دانش فنی دستاوردهای تولید تجاری برای ورود به بازار جهانی، بحث و بر اهمیت آن در استراتژی تجاری سازی کاتالیست‌ها، تاکید شد.

گفتنی است در دومین نشست کمیته کاتالیست نمایندگان شرکت ملی پالایش و پخش گزارشی از دستاوردهای خود در زمینه تولید کاتالیست های مورد نیاز این صنعت با همکاری شرکت های داخلی در زمینه کاتالیست ریفورمر، مرکاپتان زدایی و اکسید روی ارئه کردند.

نشست نخست کمیته کاتالیست صنعت نفت،  21 مهر ماه برگزار شد که در آن جلسه ضمن مرور دستاوردهای هر یک از شرکت‌های حاضر در این نشست در زمینه تولید و آزمون کاتالیست‌ها و تاکید بر اهمیت همسو بودن اقدامات، چالش‌ها و پتانسیل‌های تولید تجاری کاتالیست‌ها نیز مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

۱۸ آبان ۱۳۸۷ ۱۲:۰۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲,۸۸۹
کد خبر : ۱۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید