برگزاری اولین همایش متانول با همکاری پژوهش و فناوری پتروشیمی

برگزاری اولین همایش متانول با همکاری پژوهش و فناوری پتروشیمی

نخستین همایش و نمایشگاه متانول و زنجیره ارزش با هدف گسترش دانش و انتقال تجربه در شرکت های تولید کننده متانول برگزار شد.

اولین همایش و نمایشگاه متانول و زنجیره  ارزش، صبح امروز ( ۲۹ خرداد) با حضور  تعدادی ازمدیران عامل مجتمع های تولیدی و طرح های پتروشیمی  فعال در زمینه متانول و اساتید دانشگاه شیراز و با همکاری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و موسسه متانول و آمونیاک آینده در پتروشیمی شیراز برگزار شد .

بر اساس این گزارش، این همایش با تبیین ارائه تازه های علمی، مبادله تجربیات و تجدید اطلاعات در حوزه صنعت متانول به منظور چاره جویی و کمک به حل مشکلات حرفه ای شرکت کنندگان با محورهای وضعیت جاری و چشم انداز بازار متانول، اقتصاد متانول و زنجیره تکمیلی آن ،پایش تکنولوژی فرایند تولید گاز سنتز و متانول، برگزار شد و در مجموع این همایش سه محور عمده: تکنولوژی - فرآیند و بازار متانول را در برداشت.

عبدالرحیم قنبریان مدیر عامل پتروشیمی شیراز در مورد همایش چهارجانبه علمی کاربردی متانول و زنجیره ارزش گفت: موسسه متانول و آمونیاک آینده با همکاری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و دانشگاه شیراز اولین دوره را برگزار کردند که از بحث متانول آغاز شد و امیدواریم در سالهای آینده در بحث های تخصصی مانند ترکیبات ازت و کودهای شیمیایی تسری داده شود.

 با این شرایط از شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و دانشگاه شیراز تقاضا دارم در کنار پتروشیمی شیراز کمک کنند تا محصولات تولیدی ما در واحد های تکمیل زنجیره ارزش مصرف شده و از خام فروشی جلوگیری شود.

طاهری نجف آبادی مدیر عامل هلدینگ پترو فرهنگ نیزدر این همایش اظهار کرد: ما حاضر به تکمیل زنجیره پایین دستی متانول هستیم و باید به سمت MTO و MTP حرکت کنیم زیرا راه نجات ایران از طریق عبور متانول به MTP و MTO و نظایر اینها است و تولید اتیلن و پلی پروپیلن از این طریق می تواند آینده تکمیل زنجیره صنعت پتروشیمی را تامین کند. برای تکمیل زنجیره ارزش متانول نیز برنامه ریزی شده و در صنایع پایین دست پتروشیمی مانند پلیمرها و مواد شیمیایی با ارزش افزوده بالا ورود خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از وابستگی به کاتالیست های خارجی از توان داخل استفاده کنیم بر همین اساس با شرکت پژوهش و فناوری برای تامین کاتالیست پتروشیمی سبلان قراردادی منعقد کردیم و امیدواریم استفاده از این کاتالیست برای تولید کنندگان متانول نیز مطلوب باشد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۲۷
تعداد بازدید : ۶۳۰
کد خبر : ۱,۱۲۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید