پتروشیمی شازند با برخورداری از دانش فنی شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی اقدام به تولید صنعتی کاتالیستSAC500وتزریق کاتالیست فوق به واحدصنعتی جهت تولید پلی اتیلن گریدPE100نمود

شرکت پژوهش و فناوری, شازند, SAC500

شرکت پتروشیمی شازند با برخورداری از دانش فنی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اقدام به تولید صنعتی کاتالیست SAC500 وتزریق کاتالیست فوق به واحد صنعتی جهت تولید پلی اتیلن گرید PE100 نمود

 پتروشیمی شازند با اتکا به کارشناسان متخصص آن شرکت و با برخورداری از دانش فنی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی شعار حمایت از تولید داخل و اقتصاد مقاومتی را در عمل ثابت کرد و اقدام به تولید صنعتی کاتالیست SAC500 وتزریق کاتالیست فوق به واحد صنعتی جهت تولید پلی اتیلن گرید PE100 نمود و بصورت رسمی در تاریخ 22 اسفند 97 از کاتالیست SAC500  با حضور دکتر ولدخانی مدیرعامل پتروشیمی شازند، دکتر قنبری رئیس هئیت مدیره و دکترپژوهان مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی رو نمایی شد. با استعانت از خداوند منان و بهره‌مندی از منویات مقام معظم رهبری در راستای خودکفایی در سال حمایت از کالای ایرانی، همکاری فی‌مابین  شرکت‌های پتروشیمی شازند و پژوهش و فناوری پتروشیمی با امضای قرارداد ساخت کاتالیست صنعتی جهت تولید گرید برتر پایپ PE-100 در دستور کار قرار گرفت. لذا دستور تهیه کاتالیست در واحد صنعتی در جلسات مشترک کارشناسان شرکت پژوهش و فناوری و شرکت پتروشیمی شازند در چندین ماه نهایی و ساخت کاتالیست در واحد صنعتی در شهریور ماه 1397 آغاز گردید که در مراحل مختلف ساخت کاتالیست، تست‌های لازم نیز به انجام رسید. در مهرماه و آبان ماه سال جاری کاتالیست در واحد نیمه صنعتی شرکت پژوهش و فناوری مورد  ارزیابی کوتاه مدت و بلند مدت قرار گرفت و محصول لولهPE-100  تولیدی موفق به اخذ گواهینامه‌های کیفی از شرکت های معتبر داخلی گردید که نشان‌دهنده  مشخصات فنی مطلوب‌تر نسبت به گریدهای مشابه خارجی می‌باشد.

      با توجه به حمایت مدیریت پتروشیمی شازند و اتکا به توانمندی‌های کارشناسان متخصص آن شرکت و موفقیت‌آمیز بودن تولید گرید لوله در واحد نیمه صنعتی، تزریق کاتالیست در واحد صنعتی شرکت پتروشیمی شازند مدنظر قرار گرفت و در اسفند ماه 1397 این مهم به انجام رسید. با کاتالیست فوق در واحد صنعتی زیر نظر کارشناسان فنی شرکت پتروشیمی شازند، گرید پایپ PE-100  تولید شد.

 شایان ذکر است شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی پس از پژوهشهای گسترده در سالهای گذشته در حوزه کاتالیست‌های مورد نیاز صنایع پتروشیمی موفق به کسب دانش فنی ساخت این کاتالیست گردیده و دانش فنی مربوطه به منظور تولید، جهت تامین نیاز کلیه واحدهای مصرف‌کننده داخلی در اختیار پتروشیمی شازند قرار گرفته است.

 لذا در سال حمایت از کالای ایرانی، با اعمال سیاست‌های حاکمیتی و حمایت از تولیدات داخلی، این امر می‌تواند سبب صرفه‌جویی ارزی بیش از 15 میلیون یورو در سال برای کشور گردد.

این موفقیت حاصل حمایت ارزشمند و موثر مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند جناب آقای دکتر ولدخانی، مدیران و کارشناسان  آن شرکت و نیز تلاشهای چندین ساله پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی می باشد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۱۳
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۳۱۴
کد خبر : ۱,۱۱۴

نظرات بینندگان

کاظملو
5
0
0

خسته نباشید عالی عالی انشاا... این خبرهای خوب ادامه دار باشد و مردم رو بیشتر خوشحال نمایید و مشکلات صنعت رو حل نمایید. درود بر شما پژوهشگران عزیز و تلاشگر.

املاکی
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
0
0
0

انشالله این اتفاقات خوب همیشه باشه.تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید