مهندس عادل نژاد سلیم از شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بازدید به عمل آورد.

مهندس عادل نژاد سلیم از شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بازدید به عمل آورد.
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: اولویت اصلی در صنعت پتروشیمی دستیابی به خودکفایی علمی و تولید دانش فنی درصنایع پتروشیمی، پلیمر، کاتالیست و صنایع زیرمجموعه پتروشیمی است.

به گزارش روابط  عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ، مهندس عادل نژاد سلیم در بازدید از شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی  آشنایی با فعالیت های این مرکز را مهم خواند و گفت: این بازدید با هدف برطرف کردن نیازها و دستیابی به حلقه های گمشده پژوهشی در این شرکت انجام شد.

وی فعالیت های پژوهشی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز تهران را گسترده و چشمگیر برشمرد و اظهار داشت: با وجود کوتاه بودن زمان فعالیت شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، این شرکت با در اختیار داشتن نیروی انسانی متخصص و زبده صنعتی، دانشگاهی همچنین برخورداری از تجهیزات و امکانات درمقیاس آزمایشگاهی و نیمه صنعتی، توانسته است در تحقق برنامه های راهبردی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گاهم های مهمی بردارد.

معاون وزیر نفت در باره روند فعالیت های این مرکز تحقیقاتی گفت: کارهای پژوهشی پژوهشگاه در ابتدا به صورت آزمایشی و پس از بررسی نهایی درصورت اثر بخش بودن در مرحله پایلوت، اجرایی می شوند، سپس در حجم صنعتی و در زمینه های مرتبط با تولید، به بهره برداری می رسند.

نژاد سلیم ادامه داد: در چند سال گذشته شاهد جهش بزرگی در دستیابی به دانش فنی تولید برخی از کاتالیست های مصرفی در صنعت پتروشیمی بوده ایم و این شرکت هم اکنون به دستاوردها و پیشرفت های چشمگیری در زمینه انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی با هدف حمایت از صنعت پتروشیمی دست یافته است.

نژاد سلیم با بیان این که لازمه توسعه صنعت نفت، ایجاد تفکر پژوهشی در مدیران و مسئولان این صنعت است، گفت: این تفکر ماست که نوع نگاه ما را به پژوهش مشخص می کند و سرمایه و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، به تنهایی برای ایجاد تحول در صنعت کافی نخواهد بود.

نژاد سلیم حرکت به سمت توسعه کیفی تولید محصول در شرکت ملی صنایع پتروشیمی را از جمله ضرورت های اصلی این صنعت اعلام و تصریح کرد: هم اکنون در زمینه تولیدات کمی محصولات صنعت پتروشیمی مشکلی وجود ندارد و لازم است به توسعه کیفی این تولیدات پرداخته شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: هم اکنون خودکفایی کشورها در زمینه تولید محصول کافی نیست بلکه کسب دانش فنی تولید محصولات و اقتصادی بودن اجرای طرح ها و پروژه ها یکی از پیش نیازهای اساسی تولید محصول در کشور است.

وی با بیان این که ایجاد فضای باز فکری و عملی برای پژوهشگران را از ضرروت های اساسی پژوهش است، تصریح کرد: باید فضای باز مشارکتی و تفکر اندیشه ای در مسیر اجرای طرح ها و پروژه های صنعتی در کشور ایجاد و از این طریق مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری محققان برطرف شود.

۲۸ مهر ۱۳۸۷ ۱۵:۵۹
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲,۴۸۹
کد خبر : ۱۰۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید