تست موفقیت آمیز کاتالیست پلی پروپیلن ساخته شده در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز اراک

عکس خبری

در سایه الطاف الهی و در "سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل " با همت و پشتکار پژوهندگان وفناوران مرکز اراک شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی،  برای اولین بار در کشور کاتالیست پلی پروپیلن با دانش فنی بومی ساخته و در واحد نیمه صنعتی پلی پروپیلن این شرکت با موفقیت تست گردید.

نتایج آنالیزهای صورت گرفته بر روی پلیمر تولیدی، بیانگر رفتار مناسب این کاتالیست و قابلیتهای رقابتی آن با نمونه های وارداتی می باشد.کاتالیست مذکور دارای فعالیت و هیدروژن پذیری مناسب بوده و قابلیت تولید پلیمر با مشخصات مطلوب، مورفولوژی کاملا کروی و توزیع اندازه ذرات به مراتب بهتر از  پلیمر تولیدی واحد های صنعتی را دارا می باشد.

امید است که با تلاش بی وقفه پژوهشگران این شرکت بتوان در سال­های آتی کاتالیست های بهبود یافته ای جهت تولید انواع گریدهای پلی پروپیلن به صنعت پتروشیمی کشور ارائه گردد.

شایان ذکر است واحد نیمه­ صنعتی پلی­ پروپیلن با ظرفیت 2400 تن در سال و ساخت تجهیزات کلیدی آن توسط سازندگان داخلی، در سال جاری راه­ اندازی شده و قابلیت تولید گرید­های مختلف پلی­ پروپیلن و با هدف کسب دانش فنی، کاتالیست­ها و گریدهای جدید، توسعه فرآیند و کاتالیست، توسعه محصول و رفع مشکلات واحدهای صنعتی مربوطه احداث شده است.

۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۴۴
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۱,۰۵۴
کد خبر : ۱,۰۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید