معرفی کلینیک‌ اینترنتی خوردگی

معرفی کلینیک‌ اینترنتی خوردگی
یکی از پایگاه‌های جذاب در زمینه علم و مهندسی خوردگی پایگاه www.corrosionclinic.com یا به عبارتی کلینیک یا درمانگاه خوردگی است.

این پایگاه روش ‌های مختلفی را جهت درمان یا پیشگیری از خوردگی در صنعت پیشنهاد می‌نماید. این پایگاه بخش های مختلفی از جمله مشاوره خوردگی، آموزش‌ دوره های خوردگی، تشخیص و تجزیه و تحلیل علت شکست؛ خدمات مشورتی در زمینه خوردگی، انتخاب و آنالیز مواد، بررسی و آنالیز متالوژیکی، رنگ و پوشش‌های محافظ، پوشش یا حفاظت کاتدی، آبکاری الکتریکی و روکش کاری غیر الکتریکی، ارائه گواهی تخصصی، کارشناسی دعاوی فنی، بازرسی طراحی‌ها و گزارش‌ها و خصوصیات، جستجو در مطبوعات و نوشته‌های خوردگی،‌ تخمین عمر قطعات و آمار مرتبط،‌ بازرسی و تست خوردگی، بازرسی و تشخیص وضعیت و شرایط، فسفاته  و کروماته و گالونیزه گردن،‌حفاظت آندیک و کاتدیک؛‌ اخبار جهانی خوردگی، پاسخگویی به سؤالهای متداول در زمینه خوردگی، لغات خوردگی به ترتیب از   A-Z ، سخنرانی‌های آنلاین، ‌انواع مختلف خوردگی، موضوعات خاص ، استانداردهای خوردگی، مراجع و کتابهای درسی خوردگی و لینک‌های خوردگی می‌باشد. هر یک از بخش‌ها خود نیز به قسمت‌های مختلف تقسیم می‌شود. کلینیک خوردگی دارای مجوز از انجمن NACE می‌باشد. در صفحه اصلی با عناوین،‌ هزینه و زمان برگزاری دوره‌ها در جدولی در پایین صفحه آشنا می‌شوید.

در تمام صفحات در بالای صفحه گزینه‌هایی برای دسترسی آسان‌تر و کسب اطلاع بیشتر از بخش‌های دیگر تعبیه شده است. البته باید متذکر شد که این گزینه‌ها در تمام صفحات تا حدود زیادی مشابه می‌باشد و عبارتند از:

Review, Diagnosis, FAQ, Training, Expert Witness, Consulting, Coatings, Literature Search & Supply, More, Inspection Design

1-      مشاوره خوردگی:

در این بخش شما می‌توانید به اطلاعاتی در زمینه مشاوره خوردگی مانند انتخاب مواد و بازرسی رنگ دسترسی پیدا کنید. با کلیک بر روی گزینه انواع خدمات و مشاوره خوردگی می‌توانید بسته به نوع و زمینه فعالیت اطلاعات مفیدی کسب نمایید. با کلیک روی گزینه Example با نمونه‌هایی از فعالیت‌های مشاوره‌ای بر اساس تاریخ و موضوع مشاوره بیشتر آشنا می‌شوید. در بالای صفحه گزینه‌های مربوط به پوشش و رنگ، دوره‌های آموزشی، گواهی تخصصی، ‌آنالیز شکست،‌ بررسی طرح و جستجو در مطبوعات وجود دارد.

2-      دوره‌های آموزشی خوردگی:

با کلیک بر روی این گزینه در صفحه اصلی کاربر می تواند از عنوان و هزینه دوره، تاریخ برگزاری، مدت زمان، نحوه آزمون و چگونگی برگزاری و تجهیزات مورد استفاده در این دوره مطلع گردد. با کلیک بر روی هر یک از این دوره‌ها به عنوان مثال خوردگی و انتخاب مواد، می‌توان با نام مدرس دوره و نحوه صدور مدرک آشنا شد و اطلاعات بیشتری در مورد دوره کسب نمود.

3-      کارشناسان خبره در زمینه رسیدگی به دعاوی

کلینیک خوردگی دارای مجوز رسمی از انجمن NACE  به منظور رسیدگی و اظهار نظر در مورد دعاوی در زمینه خوردگی،‌ مواد، متالوژی، ‌رنگ و پوشش‌ها می‌باشد. این کلینیک دارای متخصص در زمینه مهندسی خوردگی، متالوژی، مواد می‌باشد. در این صفحه کاربر می‌تواند در مورد انواع خدمات ارائه شده به مشتری اطلاعات لازم را کسب نماید.

4-      بازنگری طراحی‌ها،‌ گزارشات و مشخصات فنی

با بازنگری طراحی‌های انجام شده، ‌بررسی گزارشات و مشخصات فنی پروژه می‌توان به علل ایجاد عیوب پی برده و از خوردگی پیش‌گیری کنیم. در این بخش با اهمیت این کار و نحوه ارائه خدمات بیشتر آشنا می‌شوید. در این صفحه گزینه‌های Corrosion Review Design Typical، Example  و Quality Guarantee وجود دارد که با کلیک بر روی هر یک به ترتیب با انواع بازرسی‌ها، نمونه‌ها و ضمانت‌نامه آشنا شوید. وجود گزینه ضمانت‌نامه کیفیت نشان‌دهنده‌ی کیفیت خدمات انجام شده می‌باشد.

5-       تهیه و جستجو در نوشته]ها و مطبوعات خوردگی

در این قسمت مطالب فنی مهندسی، مجلات خوردگی،‌کتاب‌ها، استانداردها و شرح کنفرانس‌های خوردگی و مدارک مرتبط وجود دارد که در مدت 48 ساعت برای شما ارسال می‌گردد.

6-      اطلاعات نوشتاری ارزیابی سرعت خوردگی

در این بخش اطلاعاتی درمورد ارزیابی سرعت خوردگی ارائه شده است. این کلینیک اطلاعاتی در مورد شدت یا نقش مواد و شرایط محیط مانند غلظت،‌ PH و سرعت سیال فراهم می‌کند.

7-      تخمین عمر و آمار مرتبط

در این بخش از طریق اطلاعات آماری آنالیز شکست می‌توان زمان فرسودگی، خوردگی یا شکست قطعات را تشخیص داد.

8-      اخبار جهانی خوردگی

در این بخش، جالب‌ترین بخش پایگاه بوده که اطلاعات مفیدی در مورد رویداد‌های اتفاق افتاده بر اثر خوردگی در جهان ارائه می‌دهد، این اخبار و اطلاعات خسارات جانی و مالی ناشی از خوردگی را نشان می‌دهد.

9-      پاسخ به پرسشهای متداول خوردگی

در این بخش پاسخ به پرسشهای متداول خوردگی آورده شده است.

10-   لغات و اصطلاحات خوردگی

در این بخش می‌توانید اطلاعاتی در مورد برخی از لغات و اصطلاحات خوردگی پیدا کنید. با کلیک بر روی هر یک از حروف A تا Z به معنی لغات و اصطلاحات به ترتیب حروف لاتین می‌توان دست یافت. با کلیک بر روی گزینه Ref شما می‌توانید به مراجع مرتبط دسترسی پیدا کنید.

11-   سخنرانی‌های خوردگی به صورت آنلاین

در این بخش سخنرانی‌ها و مقالات ارائه شده در زمینه خوردگی و جامعه، تئوری خوردگی آبی

, IV, III, II, I V و ... گردآوری شده است. با کلیک بر روی هر یک می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد سخنرانی‌ها کسب کنید.

12-   موضوعات خاص خوردگی

در این بخش کاربر با تعدادی از موضوعات خاص به صورت مقاله آشنا می‌شود و با کلیک بر روی هر یک می‌تواند به اطلاعات بیشتری دسترسی پیدا کند. به عنوان مثال:

-          فولاد زنگ نزن: چرا مقاوم به خوردگی هستند؟ چگونه شکسته می‌شود؟

-          حفاظت پوشش‌ها: ارزیابی اجزاء و دوام آن

-          پدیدار شدن فناوری کنترل خوردگی برای تعمیر و نوسازی سازه‌های بتنی

13-  استانداردهای خوردگی

 در این بخش استاندادهای CSA, GHOST, SIS, NIST, UIS, DIN, ASTM, BSI, ISO, SSPC, NACE, AWS, API معرفی شده است. البته در این بخش فقط می‌توانید در مورد برخی از آنها مانند SSPC, NACE, ISO, BSI, ASTM, API با کلیک بر روی هریک اطلاعاتی کسب کنید مابقی استانداردها در حد معرفی مختصر می‌باشند.

 

*برگرفته از مقاله مهندس میثم غفاری یوسف زاده درفصلنامه زنگ انجمن خور

۳۱ اَمرداد ۱۳۸۷ ۱۲:۰۷
تعداد بازدید : ۳,۶۴۴
کد خبر : ۱۰۶

نظرات بینندگان

سروش
5
0
0

عالی


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید