English | فارسی
  
» مرکز اراک
 مرکز اراک 

مرکز اراک یکی از مراکز شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی می­باشد که در محدوده­ای به وسعت 40 هکتار در کیلومتر 21 جاده اراک- بروجرد و در جوار پروژه های تحقیقاتی در سطح صنعت پتروشیمی از قبیل کاتالیستها، فرآیند تولید مواد افزودنی، محیط زیست و بهینه سازی فرآیند و انرژی، احداث و تجهیز آزمایشگاهها و مشارکت با موسسات علمی و تحقیقات داخلی و خارجی در جهت اجرای امور تحقیقاتی پتروشیمی فعالیت خود را آغاز نمود.

واحد آزمایشگاهی مرکز اراک جهت مجهز بودن به دستگاههای پیشرفته و بهره­گیری از قابلیتهای علمی و پژوهشی پژوهشگران از توانمندی تحقیقاتی بالایی برخوردار است. دستگاههای پیشرفته شناسایی، اندازه گیری و تعیین خواص در آزمایشگاه پژوهشگران را در اجرای تحقیقات و جمع آوری اطلاعات آزمایشگاهی به منظور مطالعات طراحی پایه، اخذ اطلاعات مورد نیاز بخش مهندسی و توسعه دانش فنی یاری می نماید،.

واحد آزمایشگاه شامل دو بخش آنالیز دستگاهی و تحقیقات شیمی می باشد.

بخش آنالیز دستگاهی، آزمایشهای کنترل و کیفیت مواد اولیه، مواد حد واسط و محصولات نهائی واحد های پیشتاز و پروژه های تحقیقاتی در مقیاس Bench Scale را بر عهده دارد.

بخش تحقیقات شیمی و کاتالیست مرکز نیز مجهز به انواع راکتورها اعم از دوغابی و بستر ثابت و لوازم جانبی، دستگاههای ساخت کاتالیست در مقیاس آزمایشگاهی، تعیین مشخصات کاتالیستی و آزمایش راکتورهای کاتالیست است که به منظور کسب دانش فنی و اجرای پروژه های تحقیقاتی در زمینه هایی نظیر پلیمریزاسیون، کاتالیستهای پلیمریزاسیون، فرآیندهای شیمیایی و نیز توسعه فرمولاسیون کاتالیست و مطالعات کاربدی برای رفع نیازهای صنعت پتروشیمی فعالیت می کند. بخش مهندسی پژوهش مرکز نیز مسئولیت امر بزرگسازی مقیاس واحدهای پیشتاز به مقیاس صنعتی را برعهده دارد که دانش فنی مربوطه را به صنعت پتروشیمی کشور عرضه می‌کند.

 

 

پایلوت‌های مرکز اراک.... "کلیک نمایید"

 

 

 تقویم 
فروردین ۱۳۹۷
March - April 2018
شیدسچپج
۱
 21 
۲
 22 
۳
 23 
۴
 24 
۵
 25 
۶
 26 
۷
 27 
۸
 28 
۹
 29 
۱۰
 30 
۱۱
 31 
۱۲
 01 
۱۳
 02 
۱۴
 03 
۱۵
 04 
۱۶
 05 
۱۷
 06 
۱۸
 07 
۱۹
 08 
۲۰
 09 
۲۱
 10 
۲۲
 11 
۲۳
 12 
۲۴
 13 
۲۵
 14 
۲۶
 15 
۲۷
 16 
۲۸
 17 
۲۹
 18 
۳۰
 19 
۳۱
 20 
 اوقات شرعی امروز(به افق تهران) 
پنج شنبه، ۲ فروردین ۱۳۹۷
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  
rahim-moazenzadeh.swf--
پنج شنبه، ۲ فروردین ۱۳۹۷, ۱۲:۴۷